Jak wysłać fax i SMS przez internet za darmo: Praktyczne porady

Czasami potrzebujemy szybko wysłać fax lub SMS, a najbliższy faks nie jest pod ręką lub nie mamy odpowiedniej ilości środków na swoim telefonie komórkowym. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest możliwość wysłania wiadomości za pośrednictwem internetu, całkowicie za darmo! Jeśli jeszcze nie korzystałeś z takich narzędzi, ten artykuł pokaże, jak to zrobić krok po kroku. Zapraszam do zapoznania się z praktycznymi poradami, które na pewno Ci się przydadzą.

Wysyłanie faxu przez internet za darmo – jak to zrobić?

Jeśli nie wiesz, jak wysłać fax przez internet za darmo, to świetnie trafiłeś! Istnieją specjalne serwisy, które pozwalają na to bez żadnych opłat. Oto trzy platformy, które powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz wysłać fax za darmo:

1. GotFreeFax (https://www.gotfreefax.com/) – ten serwis pozwala wysłać do dwóch faxów dziennie nie przekraczając 3 stron każdy, bez reklam. Wystarczy wypełnić formularz, załączyć dokumenty (w formacie PDF lub docx) oraz wprowadzić numer odbiorcy.

2. SendFreeFax (https://www.sendfreefax.net/) – tutaj możesz wysłać jedną stronę faxu za darmo każdego dnia. Przygotuj dokument i wprowadź dane odbiorcy, a także wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać potwierdzenie.

3. MyFax (https://www.myfax.com/free/) – z tego serwisu możemy skorzystać tylko jednokrotnie za darmo. Trzeba wypełnić formularz, do którego załączamy dokument, a następnie klikamy “Send FREE Fax”.

Teraz, gdy wiesz, gdzie wysłać fax przez internet za darmo, pora przejść do drugiego problemu: wysyłanie SMS za darmo.

Jak wysłać SMS za darmo przez internet? Oto kilka sprawdzonych metod

Nie wszyscy mają nieograniczone pakiety na SMS-y, a czasem po prostu chcielibyśmy wysłać je za darmo przez internet. Jest to możliwe, a jak wysłać sms przez internet za darmo, dowiesz się z poniższych wskazówek:

1. AFreeSMS (https://www.afreesms.com/) – na tej stronie wystarczy wybrać kraj odbiorcy, wpisać jego numer telefonu oraz wiadomość, a następnie przepisać kod z obrazka. Naciskamy “Send”, i voila! SMS zostanie wysłany za darmo przez internet.

2. SendSMSNow (https://www.sendsmsnow.com/) – korzystanie z tej strony to też dziecinnie proste zadanie. Wpisujemy numer odbiorcy (w przypadku zagranicznych, należy pamiętać o dodaniu odpowiedniego prefixu), a następnie wpisujemy wiadomość i klikamy “Send”.

3. SMSFree4All (https://www.smsfree4all.com/) – na tej stronie zostajemy poproszeni o podanie numeru odbiorcy, treści wiadomości oraz wybieraniu kraju odbiorcy z listy. Gdy już zamieścimy wszystkie dane, klikamy “Send SMS”.

Teraz już wiesz, jak wysłać sms przez internet za darmo, ale pamiętaj, że wysyłanie tego typu wiadomości, choć darmowe, może przynieść pewne komplikacje. Należy pamiętać o tym, że darmowe serwisy SMS nie oferują zawsze 100% gwarancji dostarczenia wiadomości. Nieumiejętność śledzenia dostarczenia SMSu sprawia, że nie zawsze można uzyskać pewność, że wiadomość dotarła do adresata.

Teraz już wiesz, jak wysyłać sms przez internet za darmo oraz fax przez internet za darmo. Miej jednak na uwadze, że darmowe usługi mogą wiązać się z pewnymi ograniczeniami lub niewielkim ryzykiem. Ale teraz, gdy już posiadasz całą wiedzę, nie pozostaje Ci nic innego, jak skorzystać z niej w praktyce!

Za darmo w sieci: Fax i SMS w zasięgu ręki

W dzisiejszych czasach wysyłanie faxu oraz SMS-a za darmo przez internet stało się możliwe dzięki różnym platformom online. W przypadku faxu, warto postawić na takie serwisy jak GotFreeFax, SendFreeFax czy MyFax, które umożliwiają przesyłanie dokumentów bezpłatnie. Wszystkie te strony oferują prosty formularz do wypełnienia, gdzie można załączyć dokumenty i wprowadzić numer odbiorcy.

Jeżeli zaś chodzi o smsy, warto skorzystać z takich stron jak AFreeSMS, SendSMSNow czy SMSFree4All. Właściwie wszystkie te serwisy mają prostą obsługę, wymagając jedynie wprowadzenia numeru telefonu odbiorcy, treści wiadomości i, w przypadku zagranicznych numerów, wybrania kraju odbiorcy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku darmowych SMSów gwarancja dostarczenia wiadomości nie jest stuprocentowa.

By skutecznie wysyłać fax oraz sms przez internet za darmo, warto zaznajomić się z funkcjami poszczególnych stron, a następnie korzystać z nich w praktyce. Ograniczenia wynikające z darmowych usług są niewielkie, ale warto mieć je na uwadze podczas komunikacji.

Back to top button